Author:

Knights Official Sponsor

Boys Varsity Track · Southeast High School Boys Varsity Track finishes 5th place


Friday, April 21, 2017

1:00 PM

Place

5

Points

77

Meet Recap

Boys Results:
110mH: Doedy Deh 1st Place 16.8
Noah Henderson 8th Place 22.1
100m Dash: Ramon Hatcher 1st Place 11.6
4x200m Relay: 2nd Place 1:38
4x100m Relay: 1st Place 46.9
300IH: Doedy Deh 2nd Place 44.69
200m Dash: Ramon Hatcher 1st Place 23.4
Long Jump: Daqueta Tenner 3rd Place 17’3″
Shot Putt: Jamaul Davis 5th Place 38’2″

Opponents

School Place Points
Southeast High School
5
77

Knights Official Sponsor

Girls Varsity Track · Southeast High School Girls Varsity Track finishes 5th place


Friday, April 21, 2017

1:00 PM

Place

5

Points

77

Meet Recap

Girls Results:
100H: Jan’e Wilson 1st Place 18.3
Salivia Nixon 3rd Place 19.3
100m Dash: Machiyla Knight 3rd Place 13.3
Myiesha Sladen 4th Place 13.8
4x200m Relay: 2nd Place 1:56
4x100m Relay: 2nd Place 56.41
400m Dash: Machiyla Knight 1st Place 1:04
300IH: Jan’e Wilson 1st Place 53.3
Salivia Nixon 3rd Place 55.9
200m Dash: 2nd Place Machiyla Knight 27.7

Opponents

School Place Points
Southeast High School
5
77

Knights Official Sponsor

Boys Varsity Track · Southeast High School Boys Varsity Track finishes 1st place


Tuesday, April 18, 2017

11:00 AM

Place

1

Points

82

Meet Recap

Boys Results:
100m Dash: Ramon Hatcher 1st Place 11.2
Daqueta Tenner 2nd Place 11.3
110m Hurdles: Doedy Deh 1st Place 18.5
Noah Henderson 2nd Place 24.5
200m Dash: Ramon Hatcher 1st Place 23.8
300IH: Doedy Deh 1st Place 46.8
400m Dash: Ramon Hatcher 1st Place 56.7
Noah Henderson 2nd Place 1:17
4x100m Relay 1st Place 45.8
4x400m Relay 1st Place 4:45
4x800m Relay 1st Place 12:18
800m Run: Marquise Minoso 2nd Place 2:30
Robin Benefield 5th Place 2:56
Discus: Jamaul Davis 4th Place 93’8″
High Jump: Noah Henderson 3rd Place 4’8″
Javelin: Jamaul Davis 3rd Place 97’3″
Long Jump: Daqueta Tenner 1st Place 19’3″
Shot Putt: Jamaul Davis 2nd Place 38’2″
Robin Benefield 6th Place 30’11”

Opponents

School Place Points
Southeast High School
1
82

Knights Official Sponsor

Girls Varsity Track · Southeast High School Girls Varsity Track finishes 2nd place


Tuesday, April 18, 2017

5:30 PM

Place

2

Points

82

Meet Recap

Girls Results:
4×800 Relay: 1st Place
100m Hurdles: Jan’e Wilson-1st Place 17.4
100m Dash: Machiyla Knight-1st Place 12.60
Myiesha Slayden-4th Place 13.8
200m Dash: Salivia Nixon-1st Place 29.6
Myiesha Slayden-2nd Place 30.8
300IH: Jan’e Wilson-1st Place 51.8
Salivia Nixon-4th Place 55.80
400m Dash: Jan’e Wilson-1st Place 1:08.0
1600m Run: Jameria Stevenson-4th Place 9:19
4x100m Relay-1st Place 54.9
4x400m Relay-2nd Place 5:12
4x800m Relay-1st Place 15:40
800m Run: Jameria Stevenson -2nd Place 3:41
Discus_ Allistair Duncan- 2nd Place 66’10”
Javelin: Allistair Duncan- 4th Place 64’1″
Long Jump: Myiesha Slayden- 3rd Place 14’9″
Triple Jump: Dominae Ponds- 5th Place 25’1″

Opponents

School Place Points
Southeast High School
2
82

Knights Official Sponsor

Knights News · Event Recap: Week of April 22 – April 28


Saturday, Apr 22nd

Girls Varsity Track
Clinton Relays
N/A
Boys Varsity Track
Clinton Relays
N/A

Sunday, Apr 23rd

No event results

Monday, Apr 24th

No event results

Tuesday, Apr 25th

Boys Varsity Baseball
vs. Northeast Senior High School
N/A

Wednesday, Apr 26th

No event results

Thursday, Apr 27th

Boys Varsity Track
Park Hill Relays
N/A
Girls Varsity Track
Park Hill Invitational
N/A
Boys Varsity Baseball
vs. Central Academy of Excellence
L 2 – 12

Friday, Apr 28th

Girls Varsity Track
Glasgow Relays
N/A
Boys Varsity Track
Glasgow Relays
N/A

Knights Official Sponsor

Knights News · Event Recap: Week of April 15 – April 21


Saturday, Apr 15th

No event results

Sunday, Apr 16th

No event results

Monday, Apr 17th

No event results

Tuesday, Apr 18th

Boys Varsity Track
Doniphan West Relays
N/A
Girls Varsity Track
Doniphan West Relays
N/A

Wednesday, Apr 19th

No event results

Thursday, Apr 20th

No event results

Friday, Apr 21st

Girls Varsity Track
Barstow Relays
N/A
Boys Varsity Track
Barstow Relays
N/A

Knights Official Sponsor

Girls Varsity Track · Southeast High School Girls Varsity Track finishes 12th place


Friday, April 14, 2017

11:00 AM

Place

12

Points

0

Meet Recap

Southeast Lady Knights results for the Jefferson City Classic Invitational Track Meet:
100m Dash 10th Place Machiyla Knight 13.3
200m Dash 4th Place Machiyla Knight 26.8 PR
300m hurdles 8th Place Jan’e Wilson 48.7 PR
4x100m Relay: J. wilson, knight, ersey,slayden 54.20

Opponents

School Place Points
Southeast High School
12
0

Knights Official Sponsor

Boys Varsity Track · Southeast High School Boys Varsity Track finishes 12th place


Friday, April 14, 2017

11:00 AM

Place

12

Points

0

Meet Recap

Southeast Knights Jefferson City Classic Relays Results: This meet puts all 5 classes 1-5 together.

100m Dash Ramon Hatcher 5th Place 11.55
200m Dash Ramon Hatcher 1st Place 22.80 PR
4x200m Relay 4th Place 1:34.29 PR hatcher, deh, minoso,betts

Opponents

School Place Points
Southeast High School
12
0

Knights Official Sponsor

Boys Varsity Track · Southeast High School Boys Varsity Track finishes 7th place


Tuesday, April 11, 2017

3:00 PM

Place

7

Points

62

Meet Recap

The Sotheast Knights Results for the West Platte Invitational Track Meet:
110mHH Doedy Deh 2nd Place 16.8
100m Dash Ramon Hatcher 1st Plce 11.20
4x200m Relay 1st Place:betts, minoso, deh, hatcher 1:35.00
4x100m Relay 2nd Place: betts, minoso, deh, hatcher 46.48
300m Hurdles 2nd Place Deody Deh 43.80
200m Dash 1st Place Ramon HAtcher 23.56
4x400m Relay 8th Place: benefield, betts, minoso, friday 4:34
Shot Putt 4th Place Jamaul Davis 40’11”

Opponents

School Place Points
Southeast High School
7
62

Knights Official Sponsor

Girls Varsity Track · Southeast High School Girls Varsity Track finishes 7th place


Tuesday, April 11, 2017

3:00 PM

Place

7

Points

59.5

Meet Recap

The Southeast Lady Knights results for the West Platte Invitational Track Meet:
4×800 Relay-8th Place-13:12: nixon,clay,stevenson,ponds
100m Dash-Myiesha Slayden 7th Place
4x200m Relay 2nd Place: J. Wilson, Knight, Nixon, Slayden 1:54
4x100m Relay 2nd Place: J. Wilson, Knight, Ersey, Slayden 0:54.69
400m Dash 2nd Place Machiyla Knight 1:02
400m Dash 3rd Place Jan’e Wilson 1:03
300m Hurdles 1st Place Jan’e Wilson 0:50.10
200 Dash 2nd Place Machiyla Knight 27.62
4x400m Relay 5th Place: clay, nixon, ponds, slayden 4:53

Opponents

School Place Points
Southeast High School
7
59.5